دلایل انتخاب برای خرید هدیه

اینکه ما در انتخاب هدیه به چه فاکتورهایی توجه کنیم مهمترین اصل محسوب می شود. مثلاً بیشتر مردان برای هدیه تولد همسر خود از شال و روسری استفاده می کنند، اما همین افراد با در نظر گرفتن شرایط فردی و مناسبت‌های مختلف می‌توانند به سراغ گزینه‌های مناسب‌تر بروند. بنابراین هر چه نسبت به جزئیات حساس تر باشیم امکان انتخاب کادو به شکل مناسب تر را دارید.

بنابراین در این مطلب تلاش خواهیم کرد که اصول اولیه در انتخاب کادو را معرفی کنیم و یک راهنما در زمینه انتخاب هدیه مناسب بنویسیم که از لحاظ مالی هم برای شما مشکل ساز نشود.

فاکتور های مهم در خرید هدیه تولد

روز تولد مناسبتی است که همه ما به شکل های مختلف برای آن برنامه‌ریزی می‌کنیم که ممکن است فرد گیرنده هدیه یکی از اعضای خانواده یا یکی از همکاران باشد. معمولاً در انتخاب کادوی تولد بیش از هرچیزی سلیقه فرد در نظر گرفته می شود. مثلاً اگر کادو تولد انتخابی ما با توجه به مشکلات فرد باشد یا امکان استفاده روزانه از آن را داشته باشد انتخاب مطلوبی است.

خوشبختانه گزینه های متنوعی برای گیفت تولد در بازار وجود دارد که انتخاب آنها باید با توجه به خواسته شما باشد. بنابراین چون معمولاً خانم‌ها به طلا و جواهرات علاقه دارند، در انتخاب هدیه تولد به سراغ زیورآلات بروید، اما در انتخاب کادوی تولد پسرانه سرگرم کننده بودن هدیه در اولویت است. این موضوع نشان می‌دهد که در نظر گرفتن شرایط فردی و سلیقه در انتخاب هدیه تولد بسیار مهم است و ما را به سمت گزینه مناسب می برد.

کادو ولنتاین

روز ولنتاین یکی از مناسبت هایی است که باید دیر یا زود برای آن برنامه‌ریزی کنید. با توجه به اینکه هدیه ولنتاین در موارد احساسی و عاطفی انتخاب می شود، شرایط آن متفاوت است. نکته نگران کننده در انتخاب کادوی ولنتاین برای همسر یا برای دوست دختر این است که ممکن است معنی متفاوتی برای آنها داشته باشد و قضاوت آنها شما را دچار چالش کند. در حال حاضر عروسک خرسی و جعبه شکلات معمولی ترین و تکراری ترین کادو ولنتاین هستند.

برخلاف مواردی دیگر، در خرید گیفت ولنتاین جنسیت گیرنده کادو بسیار مهم است. این یعنی شما در انتخاب هدیه ولنتاین برای پسر امکان استفاده از گزینه های مردانه مانند ساعت مچی را دارید و ست چرمی هم می تواند گزینه جانبی دیگری باشد. از طرف دیگر برای هدیه ولنتاین دخترانه انتخاب جواهر آلات و لوازم تزئینی یا وسایل آرایشی پیشنهاد می شود.

روز پدر و روز مادر

روز پدر یا روز مادر از جمله مناسبت هایی است که هیچ وقت فراموش نمی شوند و از قبل برای آنها برنامه‌ریزی می‌کنیم. شما ممکن است با توجه به شرایط مالی و وضعیت جیبتان به دنبال انتخاب کادوی روز مادر باشید. مثلاً بیشتر اعضای خانواده برای کادوی روز مادر به سراغ لوازم دکوری منزل می‌روند یا حتی برخی از آنها به گزینه های ارزان تری مانند خرید شال و روسری فکر می‌کنند. در ضمن برخی از آنها هم برای خرید هدیه روز مادر می توانند از خرید اینترنتی شال و روسری استفاده کند که یک نوع سورپرایز است. ولی در طرف مقابل برای کادوی روز پدر در انتخاب وسایلی مانند دستگاه ریش تراش یا حتی با یک دست کت و شلوار کفایت می کند. ست لباس ورزشی هم برای پدران ورزشکار و دستمال جیبی برای پدران طرفدار مد و فشن انتخاب خوبی است.

اصول اولیه خرید کادوی شب یلدا

دور هم بودن خانواده ها در شب یلدا باعث شده که اهمیت ویژه‌ای برای ما ایرانی‌ها داشته باشد و بزرگترها به فکر کادوی شب یلدا باشند. گزینه خانواده‌ها برای کادوی شب متفاوت است که ساده‌ترین آنها هدایای خوراکی مانند بسته های شکلات هستند، اما برای بزرگترها می توانید به سراغ خرید کتاب شعر یا حتی کتاب داستان بروید.

توصیه ما به خانواده‌ها استفاده از خرید عمده شال و روسری است که هم به عنوان یک هدیه ارزان استفاده می‌شود و هم می‌توان آن‌ها را در تعداد بالا در اختیار اعضای خانواده گذاشت.

فاکتورهای مهم در انتخاب هدیه عید نوروز

ایام عید فرصت خوبی است تا خانواده ها بیشتر با یکدیگر در ارتباط باشند و فرصت دید و بازدید آنها افزایش یابد. در این ایام بزرگترها به فکر انتخاب عیدی هستند و سعی میکند که از گزینه های مختلف موجود در بازار انتخاب کنند. با وجود اینکه انتخاب اصلی خانواده ها هدیه نقدی است، اما انتخاب گزینه‌های دیگری هم با توجه به فاکتورهای مختلف امکان پذیر است.

یکی از رسومی که در ایام عید بین ایرانی ها وجود دارد هدیه عروس در ایام عید است. معمولاً برای انتخاب کادوی عروس الگو های سنتی وجود دارد که در اینجا موضوع بحث ما نیست. ولی جواهرات و زیورآلات انتخاب خوبی به عنوان کادوی عروس هستند و در کنار آن دکوری هم به عنوان هدیه گرانقیمت انتخاب می شوند.

کادوی عید غدیر

عید غدیر خم بهانه خوبی است که خانواده‌ها بیشتر با یکدیگر در ارتباط باشند و از هدایایی مانند دسته گل یا موارد مشابه استفاده کنند. در عین حال هنوز هم خانواده ها و شرکت هایی هستند که برای این ایام هدیه عید غدیر را می خرند و انتخاب اصلی آنها هدایای ارزان و با تکرار بالا هستند.

فراموش نکنید که گیفت عید غدیر یک مناسبت مذهبی است و در آن بحث مالی به هیچ وجه مطرح نیست. بنابراین حتی در بین محصولات ما گزینه‌های مانند لیوان یا ماگ و لوازم تحریر انتخاب های خوبی هستند. نکته مهم تر در این زمینه این است که هدایا از لحاظ قیمتی در یک سطح باشد.

رعایت این اصول و در نظر گرفتن نسبت افراد مختلف و مناسبت ها به شما در انتخاب هدیه کمک می کند و خودتان هم از این انتخاب لذت خواهید برد. ..... فروشگاه آنلاین گیفتمون | هدیه تولد | هدیه روز مادر | هدیه ولنتاین

/ 0 نظر / 9 بازدید