اصول تاثیرگزار در خرید کادو

این یک واقعیت است که ما در انتخاب هدیه گزینه های زیادی داریم، اما مهمترین موضوع این است که به چه اصولی توجه کنیم و به دنبال چه مناسبتی باشیم. مثلاً بیشتر مردان برای هدیه تولد همسر خود از شال و روسری استفاده می کنند، اما همین افراد با در نظر گرفتن شرایط فردی و مناسبت‌های مختلف می‌توانند به سراغ گزینه‌های مناسب‌تر بروند. این یعنی در نظر گرفتن شرایط فردی و سلیقه او در هنگام انتخاب کادو مهمترین فاکتور ممکن است.

پس در ادامه به شما خواهیم گفت که در انتخاب کادو به چه اصولی پایبند بمانید و چه مواردی می تواند شما را به یک هدیه مناسب برساند.

اصل اول؛ انتخاب هدیه تولد

به نظر می‌رسد که مهمترین مناسبت برای هر فرد روز تولد است و به همین دلیل ما هم همیشه تلاش می‌کنیم که برای تولد فرد به دنبال یک هدیه مناسب باشیم. به همین دلیل معمولاً سلیقه فرد مهمترین فاکتور در انتخاب کادوی تولد است. اینکه ما به دنبال حل کردن یکی از مشکلات فردی باشیم یا وسیله ای برای انتخاب کنیم که در طول روز از آن استفاده کنند موضوع مهمی در انتخاب کادو تولد است.

در هر صورت در انتخاب گیفت تولد محدودیتی وجود ندارد و انتخاب گزینه های مختلف باید بر مبنای سلیقه فرد گیرنده باشد. مثلاً در انتخاب هدیه تولد برای خانم ها انتخاب لوازم تزئینی و ظریف در اولویت است، این در حالی است که شما برای کادوی تولد پسرانه می توانید وسایل سرگرم کننده را انتخاب کنید. این موضوع نشان می‌دهد که در نظر گرفتن شرایط فردی و سلیقه در انتخاب هدیه تولد بسیار مهم است و ما را به سمت گزینه مناسب می برد.

کادو ولنتاین

روز ولنتاین یکی از مناسبت هایی است که باید دیر یا زود برای آن برنامه‌ریزی کنید. البته طبیعی است که احساسات و عواطف در انتخاب هدیه ولنتاین تاثیرگذار است و شرایط آن را نسبت به سایر موارد متفاوت می‌کند. این یعنی انتخاب کادوی ولنتاین برای دوست دختر یا برای همسر معنی پنهان زیادی دارد که هم از لحاظ مالی و هم از لحاظ تنوع باید به آن توجه کنید. اما به عنوان یک نکته به خاطر داشته باشید که عروسک‌خرسی و جعبه شکلاتی تکراری شده اند.

در هنگام انتخاب گیفت ولنتاین موضوع مهم این است که شما به دنبال انتخاب کادو برای دختر یا پسر هستید. مثلاً شما در انتخاب هدیه ولنتاین برای پسر از انتخاب ادکلن مردانه یا ساعت مچی نگران نیستید و حتی می توانید ست کیف و کفش چرمی را انتخاب کنید. اما جواهرات و لوازم تزئینی و همچنین وسایل آرایشی و بهداشتی گزینه های خوبی برای هدیه ولنتاین دخترانه محسوب می شود.

اصول اولیه خرید هدیه روز مادر و روز پدر

با توجه به اهمیتی که روز مادر و روز پدر برای اعضای خانواده دارد، برنامه ریزی قبلی در مورد آن طبیعی است. شما ممکن است با توجه به شرایط مالی و وضعیت جیبتان به دنبال انتخاب کادوی روز مادر باشید. به عنوان مثال ممکن است شما برای کادوی روز مادر خود شال و روسری را انتخاب کنید، اما برادر یا خواهرتان به فکر خرید دکوری منزل باشد. در ضمن برخی از آنها هم برای خرید هدیه روز مادر می توانند از خرید اینترنتی شال و روسری استفاده کند که یک نوع سورپرایز است. اما در انتخاب کادوی روز پدر بیشتر به دنبال وسایل و تجهیزات کاربردی بگردید که نمونه‌های آنها دستگاه ریش تراش یا حتی یک دست کت و شلوار رسمی است. در ضمن خرید ست لباس ورزشی یا حتی دستمال جیبی هم برای روز پدر انتخاب مناسبی است.

اصل چهارم؛ انتخاب کادوی شب یلدا

اگر به فکر دورهمی هستید شب یلدا بهانه خوبی است که همه اعضای خانواده دور هم حضور داشته باشند و بزرگترهای خانواده هم به فکر انتخاب کادوی شب یلدا باشند. گزینه خانواده‌ها برای کادوی شب متفاوت است که ساده‌ترین آنها هدایای خوراکی مانند بسته های شکلات هستند، اما برای بزرگترها می توانید به سراغ خرید کتاب شعر یا حتی کتاب داستان بروید.

اما در طرف مقابل برخی از خانواده‌ها گزینه های ارزان تر و کلی تر را ترجیح می‌دهند که پیشنهاد ما با آنها خرید عمده شال و روسری است.

عید نوروز

عید نوروز از دیگر مناسبت هایی است که خانواده ها به هر قیمتی و از هر نقطه ای خود را به یکدیگر می رسانند و دید و بازدید در این ایام زیاد است. در این ایام بزرگترها به فکر انتخاب عیدی هستند و سعی میکند که از گزینه های مختلف موجود در بازار انتخاب کنند. در این بین هنوز هم عیدی نقدی یا کارت هدیه انتخاب مناسبی است و فرد با توجه به شرایط خود می تواند از آنها استفاده کند.

یکی از رسومی که در ایام عید بین ایرانی ها وجود دارد هدیه عروس در ایام عید است. معمولاً برای این ایام تجهیزاتی مانند آجیل و برخی خوراکی های خاص انتخاب می شود که برای هر منطقه اختصاصی است. اما در عین حال گذاشتن وسایلی مانند دکوری منزل به عنوان کادوی عروس یا استفاده از جواهرات و زیورآلات دیده می شود.

کادو عید غدیر

اهمیت عید غدیر خم برای ما ایرانی ها و به ویژه شیعیان موضوع مهمی است که معمولاً با اهدای دسته گل و هدیه به یکدیگر تبریک می گوییم. معمولا خانواده ها و شرکت ها در این ایام برای خرید ادویه هدیه عید غدیر برنامه‌ریزی می‌کنند و گزینه‌هایی را انتخاب می‌کند که تعداد آنها بالاتر و قیمت ارزان تری داشته باشند.

عید غدیر به عنوان یک مناسبت مذهبی شناخته می شود و گران بودن هدیه چندان اهمیت ندارد. بنابراین حتی در بین محصولات ما گزینه‌های مانند لیوان یا ماگ و لوازم تحریر انتخاب های خوبی هستند. در عین حال یکسان بودن قیمت هدایا ما را از دردسرهای بعدی نجات می دهد.

حالا این شما هستید که سلیقه فرد گیرنده کادو و مناسبت‌های مختلف را در در نظر بگیرید و با توجه به آن یک هدیه مناسب را انتخاب کنید. ..... فروشگاه آنلاین گیفتمون | هدیه تولد | هدیه روز مادر | هدیه ولنتاین

/ 0 نظر / 9 بازدید