قوائد اصلی در انتخاب کادو

با توجه به هدفی که برای هدیه دادن دارید اصولی که در نظر گرفته‌اید گزینه های زیادی برای شما وجود دارد. شاید در برخی موارد مانند هدیه تولد برای همسر بتوانیم از شال و روسری استفاده کنیم، اما در نظر گرفتن مناسبت های مختلف و شرایط فرد گیرنده هدیه به ما در این انتخاب کمک می کند. این نشان می‌دهد که ما در هنگام انتخاب کادو باید حساسیت بیشتری نسبت به فرد گیرنده هدیه و شرایط او به خرج دهیم.

این موضوع بهانه خوبی شد تا در این مطلب به معرفی چند مناسبت مهم در انتخاب کادو بپردازیم و اصول را به شما معرفی کنیم که در انتخاب یک هدیه مناسب به شما کمک می کند.

اصول اولیه در خرید هدیه تولد

تولد فرد گیرنده هدیه مناسبت مهمی است که معمولاً برای آن برنامه‌ریزی صورت می گیرد و فرد با توجه به مناسبت و نسبت افراد مختلف به دنبال انتخاب گزینه مناسب است. معمولاً در انتخاب کادوی تولد بیش از هرچیزی سلیقه فرد در نظر گرفته می شود. در این بین ما باید انتظار داشته باشیم که کادو تولد در رفع مشکلات شخصی فرد به او کمک کند و یا حداقل به صورت روزانه امکان استفاده از آن را داشته باشد.

در هر صورت در انتخاب گیفت تولد محدودیتی وجود ندارد و انتخاب گزینه های مختلف باید بر مبنای سلیقه فرد گیرنده باشد. بنابراین چون معمولاً خانم‌ها به طلا و جواهرات علاقه دارند، در انتخاب هدیه تولد به سراغ زیورآلات بروید، اما در انتخاب کادوی تولد پسرانه سرگرم کننده بودن هدیه در اولویت است. به همین دلیل در هنگام خرید هدیه تولد برای همسر به شرایط فردی او و سلیقه او توجه کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

کادو ولنتاین

روز ولنتاین یکی از مناسبت هایی است که باید دیر یا زود برای آن برنامه‌ریزی کنید. با توجه به اینکه هدیه ولنتاین در موارد احساسی و عاطفی انتخاب می شود، شرایط آن متفاوت است. نکته هشدار دهنده این است که کادوی ولنتاین برای دوست دختر یا برای همسر می تواند معنی مختلفی داشته باشد و این در بحث پول و تنوع در گزینه ها تعیین کننده است. پس حتماً از انتخاب عروسک‌خرسی و جعبه شکلات به عنوان معمولی ترین کادو ولنتاین بترسید.

اینکه شما به فکر انتخاب کادو برای دختر یا پسر هستید موضوع مهمی در انتخاب گیفت ولنتاین است. وقتی که به دنبال هدیه ولنتاین برای پسر هستید سعی کنید از گزینه های کاربردی مانند ساعت مچی یا ست چرمی استفاده کنید یا حتی به گزینه‌های دیگری مانند ادکلن‌مردانه بیاندیشید. اما جواهرات و لوازم تزئینی و همچنین وسایل آرایشی و بهداشتی گزینه های خوبی برای هدیه ولنتاین دخترانه محسوب می شود.

فاکتورهای مهم در انتخاب هدیه روز مادر و روز پدر

برنامه ریزی برای خرید کادو در روز مادر و روز پدر، با توجه به اهمیتی که پدر و مادر برای اعضای خانواده دارند، یک موضوع کاملا طبیعی است. هر کدام از اعضای خانواده با توجه به سلیقه و شرایط مالی خود گزینه های مناسبی برای انتخاب کادو روز مادر دارند. مثلاً بیشتر اعضای خانواده برای کادوی روز مادر به سراغ لوازم دکوری منزل می‌روند یا حتی برخی از آنها به گزینه های ارزان تری مانند خرید شال و روسری فکر می‌کنند.

البته در این مورد سعی کنید از خرید اینترنتی شال و روسری استفاده کنید که روند خرید کادو را از مادرتان مخفی نگه دارید و او را سورپرایز کنید. ولی در طرف مقابل برای کادوی روز پدر در انتخاب وسایلی مانند دستگاه ریش تراش یا حتی با یک دست کت و شلوار کفایت می کند. در ضمن خرید ست لباس ورزشی یا حتی دستمال جیبی هم برای روز پدر انتخاب مناسبی است.

اصل چهارم؛ انتخاب کادوی شب یلدا

اگر به فکر دورهمی هستید شب یلدا بهانه خوبی است که همه اعضای خانواده دور هم حضور داشته باشند و بزرگترهای خانواده هم به فکر انتخاب کادوی شب یلدا باشند. البته برخی از خانواده‌ها در این ایام ترجیح می دهند که هدایای خوراکی مانند بسته های شکلات یا موارد مشابه را برای جمع انتخاب کنند، اما خرید کتاب شعر و کتاب داستان انتخاب های خوبی هستند که در این ایام صورت می گیرد.

اما در طرف مقابل برخی از خانواده‌ها گزینه های ارزان تر و کلی تر را ترجیح می‌دهند که پیشنهاد ما با آنها خرید عمده شال و روسری است.

هدیه عید نوروز

اهمیت عید نوروز برای ما ایرانی ها نسبت به شب یلدا یا سایر مناسبت ها بیشتر است و دید و بازدید در این ایام افزایش می‌یابد. معمولاً رسم خانواده ها این است که به فکر خرید عیدی باشند و موارد مختلفی را به عنوان کادو نوروز انتخاب کنند. برخی از خانواده ها هدیه نقدی یا کارت هدیه را ترجیح می دهند و برخی نیز به دنبال انتخاب گزینه مناسب با توجه به شرایط سنی و کار فرد هستند.

یکی از رسومی که در ایام عید بین ایرانی ها وجود دارد هدیه عروس در ایام عید است. معمولاً برای این ایام تجهیزاتی مانند آجیل و برخی خوراکی های خاص انتخاب می شود که برای هر منطقه اختصاصی است. اما معمولاً تکراری ترین گزینه به عنوان کادوی عروس شامل جواهرات و طلا می‌شوند و برخی از خانواده ها هم ممکن است دکوری منزل را استفاده کنند.

کادو عید غدیر

اهمیت عید غدیر خم برای ما ایرانی ها و به ویژه شیعیان موضوع مهمی است که معمولاً با اهدای دسته گل و هدیه به یکدیگر تبریک می گوییم. در عین حال هنوز هم خانواده ها و شرکت هایی هستند که برای این ایام هدیه عید غدیر را می خرند و انتخاب اصلی آنها هدایای ارزان و با تکرار بالا هستند.

عید غدیر به عنوان یک مناسبت مذهبی شناخته می شود و گران بودن هدیه چندان اهمیت ندارد. بنابراین انتخاب هدایای ارزان قیمت مانند لیوان یا ماگ و همچنین لوازم تحریر می تواند به شما در این مورد کمک کند. فقط سعی کنید که در بین هدایای شما تبعیضی نباشد و از لحاظ قیمتی در یک سطح باشند. حالا این شما هستید که با توجه به مناسبت های مختلف و همچنین افراد مختلفی که با آنها در ارتباط هستید گزینه مناسب را انتخاب کنید و از دادن هدیه لذت ببرید. ..... فروشگاه آنلاین گیفتمون | هدیه تولد | هدیه روز مادر | هدیه ولنتاین

/ 0 نظر / 10 بازدید