اصول اولیه در هنگام خرید هدیه

گزینه های زیادی برای انتخاب هدیه وجود دارد، اما اینکه در انتخاب آن به چه اصولی توجه کنیم اهمیت زیادی دارد. مثلاً بیشتر مردان برای هدیه تولد همسر خود از شال و روسری استفاده می کنند، اما همین افراد با در نظر گرفتن شرایط فردی و مناسبت‌های مختلف می‌توانند به سراغ گزینه‌های مناسب‌تر بروند. این نشان می‌دهد که ما در هنگام انتخاب کادو باید حساسیت بیشتری نسبت به فرد گیرنده هدیه و شرایط او به خرج دهیم.

این موضوع بهانه خوبی شد تا در این مطلب به معرفی چند مناسبت مهم در انتخاب کادو بپردازیم و اصول را به شما معرفی کنیم که در انتخاب یک هدیه مناسب به شما کمک می کند.

اصول اولیه در خرید هدیه تولد

تولد فرد گیرنده هدیه مناسبت مهمی است که معمولاً برای آن برنامه‌ریزی صورت می گیرد و فرد با توجه به مناسبت و نسبت افراد مختلف به دنبال انتخاب گزینه مناسب است. اما مهمترین فاکتور در انتخاب کادوی تولد توجه به سلیقه فرد گیرنده است. اینکه ما به دنبال حل کردن یکی از مشکلات فردی باشیم یا وسیله ای برای انتخاب کنیم که در طول روز از آن استفاده کنند موضوع مهمی در انتخاب کادو تولد است.

وقتی که به دنبال گیفت‌تولد می گردید گزینه های متنوعی در بازار وجود دارد که خواسته و سلیقه طرف در آن تاثیرگذار است. شما به ظرافت در انتخاب هدیه تولد برای خانم ها توجه کنید موضوع مهمی است، اما در مورد انتخاب کادوی تولد پسرانه مطمئنا باید سرگرم کننده بودن را در اولویت قرار دهید. به همین دلیل در هنگام خرید هدیه تولد برای همسر به شرایط فردی او و سلیقه او توجه کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

فاکتور های مهم در انتخاب کادو ولنتاین

روز ولنتاین مناسبت مهمی است که نمی توانیم از آن چشم پوشی کنیم. هدیه ولنتاین شرایط متفاوتی دارد و بیشتر در موارد احساسی و عاطفی به کار گرفته می شود. با این تفاسیر در هنگام خرید کادوی ولنتاین هم بحث مالی و هم تنوع اهمیت پیدا می کند که معنی متفاوتی برای دوست دختر یا برای همسر شما دارد. پس حتماً از انتخاب عروسک‌خرسی و جعبه شکلات به عنوان معمولی ترین کادو ولنتاین بترسید.

در انتخاب گیفت ولنتاین فاکتورهای زیادی تاثیرگذار است که مهمترین آنها جنسیت فرد گیرنده است. در خرید هدیه ولنتاین برای پسر سعی کنید وسایلی مانند ادکلن‌مردانه یا ساعت مچی را انتخاب کنید و در کنار آن به گزینه های دیگری مانند ست کیف و کفش چرمی هم فکر کنید. ولی برای هدیه ولنتاین دخترانه درنظرگرفتن جواهرات یا گردنبند نقره و ست لوازم آرایشی راه فرار خوبی است.

اصول اولیه خرید هدیه روز مادر و روز پدر

با توجه به اهمیتی که روز مادر و روز پدر برای اعضای خانواده دارد، برنامه ریزی قبلی در مورد آن طبیعی است. شما ممکن است با توجه به شرایط مالی و وضعیت جیبتان به دنبال انتخاب کادوی روز مادر باشید. به عنوان مثال ممکن است شما برای کادوی روز مادر خود شال و روسری را انتخاب کنید، اما برادر یا خواهرتان به فکر خرید دکوری منزل باشد.

خرید اینترنتی شال و روسری بهانه خوبی برای مخفی نگه داشتن خرید هدیه برای روز مادر است و شما میتوانید در بهترین حالت ممکن مادر خود را سورپرایز کنید. ولی در مورد کادوی روز پدر می توانید استراتژی متفاوت تری داشته باشید و گزینه هایی مانند دستگاه ریش تراش یا حتی کت شلوار رسمی را انتخاب کنید. اگر هم پدرتان ورزشکار است می توانید ست لباس ورزشی را برای او انتخاب کنید.

شب یلدا

شب یلدا با دورهمی های خانوادگی شناخته می شود که ممکن است برخی از خانواده ها به فکر انتخاب کادوی شب یلدا هم باشند. انتخاب خانواده ها در این ایام با یکدیگر متفاوت است که برخی هدایای خوراکی و برخی هم خرید کتاب شعر و کتاب داستان را برای این ایام مناسب می‌دانند.

اما در طرف مقابل برخی از خانواده‌ها گزینه های ارزان تر و کلی تر را ترجیح می‌دهند که پیشنهاد ما با آنها خرید عمده شال و روسری است.

اصل پنجم؛ انتخاب هدیه عید نوروز

در ایام تعطیلات نوروز دید و بازدیدها افزایش پیدا می‌کند و خانواده ها سعی می کند که به شکل های مختلف از یکدیگر استقبال کنند. در این ایام بزرگترها به فکر انتخاب عیدی هستند و سعی میکند که از گزینه های مختلف موجود در بازار انتخاب کنند. در این بین هنوز هم عیدی نقدی یا کارت هدیه انتخاب مناسبی است و فرد با توجه به شرایط خود می تواند از آنها استفاده کند.

موضوع جالبی که معمولا خانواده‌های دارای نوعروس در این ایام انجام می دهند، خرید هدیه عروس است که ممکن است در شب‌یلدا هم انجام شود. معمولاً برای این ایام تجهیزاتی مانند آجیل و برخی خوراکی های خاص انتخاب می شود که برای هر منطقه اختصاصی است. اما در عین حال گذاشتن وسایلی مانند دکوری منزل به عنوان کادوی عروس یا استفاده از جواهرات و زیورآلات دیده می شود.

کادوی عید غدیر

عید غدیر خم بهانه خوبی است که خانواده‌ها بیشتر با یکدیگر در ارتباط باشند و از هدایایی مانند دسته گل یا موارد مشابه استفاده کنند. این موضوع باعث می‌شود که برخی از خانواده‌ها و برخی از شرکت‌ها به فکر خرید هدیه عید غدیر باشند که در بیشتر موارد گزینه های تکراری و بعضاً با تعداد بالا انتخاب می شوند.

عید غدیر به عنوان یک مناسبت مذهبی شناخته می شود و گران بودن هدیه چندان اهمیت ندارد. این یعنی اعضای خانواده و شرکت ها حتی اگر به سراغ گزینه‌های ارزان‌قیمت مانند لیوان یاماک بروند یا حتی برای دانش آموزان لوازم تحریر انتخاب کنند باز هم مشکلی نیست. فقط سعی کنید که در بین هدایای شما تبعیضی نباشد و از لحاظ قیمتی در یک سطح باشند.

حالا این شما هستید که سلیقه فرد گیرنده کادو و مناسبت‌های مختلف را در در نظر بگیرید و با توجه به آن یک هدیه مناسب را انتخاب کنید. ..... فروشگاه آنلاین گیفتمون | هدیه تولد | هدیه روز مادر | هدیه ولنتاین

/ 0 نظر / 6 بازدید